Dawna przychodnia PKP w remoncie

Budynek dawnej przychodni kolejowej jest remontowany. Wewnątrz ma znajdowac się hotel i restauracja.

W 2010 roku budynek dawnej przychodni kolejowej kupiła firma Versus, zarządająca m.in. Centrum Kwiatkowskiego w Gdyni. Początkowo inwestycja planowana była na 2012 rok, ale to się nie udało.

Piwo jopejskie

Zaniedbany budynek straszył wielkoformatowymi reklamami na rusztowaniach. W maju ubiegłego roku ruszyły pierwsze prace remontowe. W odnowionym budynku ma się znaleźć czterogwiazdkowy hotel oraz browar restauracyjny. To on ma być magnesem nowego miejsca, bowiem serwować będzie piwo jopejskie. Było ono znane już od XV wieku i uważane za najbardziej gdańskie z Piwo jopejskie było gęste, kleiste i bardzo wyraziste w smaku. Wedle legendy zawartość

Otwarcie na jesieni

Zabytkowy budynek będzie też rozbudowany o nadbudówkę nad skrzydłem południowo-wschodnim. Zgodę na to wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków, bowiem przywróci to planowaną pierwotnie symetrię budynku. Od strony torów kolejowych ma też powstać przeszklone foyer, stanowiące główne wejście do budynku. Otwarcie hotelu i browaru planowane jest na październik.

Budynek powstał w 1910 roku jako siedziba pruskiego naczelnika kolei, po wojnie mieściła się w nim przychodnia dla kolejarzy.

 

Tagi: