Bitwa pod Świecinem - inscenizacja

Inscenizacja bitwy śmiertelnej pod Świecinem z 17 września 1462 roku przypadającej na okres Wojny Trzynastoletniej odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia roku pańskiego 2015 r., o godz. 15.00.
 
W programie imprezy odbywającej się w godz. 13.00-19.00 zwiedzanie obozu warownego z czasów późnego średniowiecza będą też pokazy średniowiecznych rzemiosł, strojów, uzbrojenia, artylerii, oraz turniej łuczniczy.
 
- Obecnie tradycyjne turnieje łucznicze to nie tylko pokazanie dawnych strojów i łuków, ale też zażarta rywalizacja. Od kilku lat jest to bowiem połączenie sportu i historii, warto więc zobaczyć jak strzelają najlepsi na północy kraju - opowiada Jędrzej Malinowski, dowódca łuczników w Oliwskiej Drużynie Najemnej Inogici, będący zarazem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego.
 
Ugościć będziemy radzi wszystkich czcigodnych gości, jacy zaszczycą nas swą obecnością i przybędą na chwalebne pole bitwy. Tym, którzy zwyciężą, obiecujemy wieczną chwałę, a tym, których dopadnie tam śmierć bohaterska, zapewnimy chrześcijański pochówek…
 
Zaprasza Bractwo Rycerskie Spod Nordowej Gwiazdy.
 
Bitwa pod Świecinem Inscenizacja przypadającej na okres Wojny Trzynastoletniej bitwy pod Świecinem z 17 września 1462 r., w której polskie wojska zaciężne pod dowództwem Piotra Dunina pokonały armię krzyżacką, którą dowodził Fritz Raweneck. Bitwa pozbawiła Krzyżaków wojsk na lewym brzegu Wisły, umożliwiając zdobycie Gniewu i przywrócenie bardzo zyskownego handlu wiślanego.
 

Tagi: