Muzyka, ogień i światło na zamku w Malborku

Po historycznej podróży w czasie do średniowiecza, Malbork zaprasza po dawkę współczesnych atrakcji. Na dwa dni, 7 i 8 sierpnia 2015 r., w cieniu krzyżackiej twierdzy podziwiać będziemy mogli akrobatów, sztukmistrzów, grajków i wszelkiej maści innych artystów ulicznych, do tego pokazy sztucznych ogni i laserów. Wszystko to z okazji kolejnej edycji imprezy Magic Malbork – Rytm Ulicy.
 
 
Bałkany, Ameryka Południowa czy Afryka w Malborku? Dlaczego nie!? Przez wiele godzin serce miasta bić będzie w rytmach z odległych geograficznie krain – choć bardzo od siebie różnych, to jednak, jak się okazuje, pod wieloma względami bardzo podobnych. Muzyka i rytmy każdego tych miejsc są równie egzotyczne, energetyczne, żywiołowe i zachęcające do wspólnej zabawy. Nikt z obecnych na pewno nie będzie stał spokojnie, gdy przez centrum miasta przejdzie łączący dźwięki bałkańskie i cygańskie zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Oby wielu z widzów zdecydowało się także na naukę tańca latynoskiego, a następnie dołączenie do parady prowadzonej przez grupę Punto Latino z barwnymi jak egzotyczne ptaki tancerkami samby z Dance Avenue Company ...a może małe starcie kultur? Zobaczcie co wyniknie ze spotkania muzyków i tancerzy latynoskich z zespołem Cocodjembé i ich gośćmi z Afryki - Gaspardem Conde (Gwinea), Amadou Fola (Senegal) oraz z tancerką Anną Zakrzewską. 
 
Przez cały dzień na ulicach centrum miasta będzie też można spotkać uliczny zespół młodych muzyków pn. B Brothers, który przy dźwiękach dobrze znanych hitów zapraszać będzie widzów do zabawy. Nie zabraknie w tym roku także zawsze żywiołowo przyjmowanych w naszym mieście akrobatów – zobaczymy uczestników i finalistów Mam Talent – Łukasza Świrka zwanego Człowiekiem Flagą, Agnieszkę Marczak i jej program Kobieta Guma, trzech doskonałych akrobatów występujących pn. Alter Trio i pokazy akrobatyki w kole w wykonaniu Juliana Waglewskiego. Zapraszamy również na karkołomne popisy i akrobacje na rolkach w wykonaniu Sportrebel Team. Nie zdążysz czegoś zobaczyć? Nie martw się - pokazy będą prezentowane o różnych porach i w różnych miejscach - sprawdź program imprezy i już dzisiaj dokładnie zaplanuj swój udział w Magic Malbork 2015.
 
W czasie Magic Malbork 2015 na pewno nudzić się nie będą nasi Milusińscy – specjalnie dla nich 8 sierpnia w centrum Malborka stanie Magiczne Miasteczko Zabaw Dziecięcych, a tam wiele różnych atrakcji - od katapult, lewitujących piłek, pokazów iluzji w wykonaniu Jakuba Walkowiaka i ogromnych baniek mydlanych, aż po tak uwielbiane przez dzieci malowanie buziek i skręcanie balonów. Atrakcją dla najmłodszych będzie również Wioska Cyrkowa, którą w pobliżu zamku zaprezentuje krakowski Teatr LOS FUEGOS. Festiwal sztuki ulicznej nie może obyć się bez ulicznych teatrów oraz animacji teatralnych i cyrkowych. Specjalnie dla odbiorców Magic Malbork 8 sierpnia wystąpią krakowskie teatry: Teatr Nikoli z interaktywnym spektaklem „Święto Kucharza", a także Teatr Los Fuegos z Teatrem Klaunów oraz animacjami – Marionetkami, Mimami i Żonglerką.
 
Podczas Magic Malbork 2015 tradycyjnie łączone jest stare z nowym, pierwotne z nowoczesnym. Od utrzymanych w pierwotnym klimacie pokazów fireshow z elementami bodypaintingu (malowanie ciała) i UV show w wykonaniu Teatru LOS FUEGOS i akompaniującego mu na afrykańskich bębnach zespołu Cocodjembé, poprzez nocną iluminację budynków w centrum miasta, realizowaną przez firmę LBL, aż po niezapomniane widowisko laserowe Magia Światła przygotowane przez Partnera Magic Malbork - firmę Visual Sensation. Trwające ok. 25 minut widowisko na pewno zaskoczy ilością efektów - videomapping, lasery graficzne i przestrzenne, elementy pirotechniki, buchające ognie i gejzery wodne – to wszystko zobaczą chętni w czasie pokazów w ogrodzie Malbork Welcome Center. Dla chętnych nie zabraknie miejsca – pokazy odbędą się aż 6 razy – po 3 sesje późnym wieczorem i nocą z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Tagi: