Zmierzą się o puchar legendarnego jachtu

W sobotę 8 sierpnia na wodach Zatoki Gdańskiej odbędzie się czwarta edycja regat o Puchar Korsarza. 
 
Regaty o Puchar Korsarza swoją nazwą nawiązują do najstarszego (1934r.), wciąż użytkowanego, polskiego jachtu "Korsarz", który w 1936 roku wygrał pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitko regaty przedolimpijskie w Kilonii. Był to największy sukces przedwojennego polskiego żeglarstwa regatowego. Przechodnią nagrodą w regatach jest ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig. Nagrodą główną w klasyfikacji ORC jest uwiecznienie zwycięzcy na mosiężnej tabliczce na kompasie. Przewidziane są również puchary za miejsca od 1 do 3 w każdej grupie oraz ciekawe nagrody do losowania podczas zakończenia regat.
 
Regaty o Puchar Korsarza rozgrywane są w klasach ORC Club, KWR oraz Open. Zapisy  przyjmowane są w piątek 7 sierpnia w godzinach 16.00 - 20.00 w biurze Przystani Jachtowej Sienna Grobla 2 przy ul. Na Stępce 6 w Gdańsku. Port regat - Twierdza Wisłoujście. Start do regat w sobotę 8 sierpnia o godz. 11. Ceremonia zakończenie oraz ognisko dla uczestników odbędzie się 8 sierpnia o godz. 18 w Twierdzy Wisłoujście. Regaty organizuje Polski Klub Morski, partnerem jest PoZŻ, a sponsorem nagród jest firma Rooto System. Zapraszamy do uczestnictwa oraz kibicowania!
 
Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.pkm.gda.pl/?q=node/142
 
Przeczytaj także: Dzieje "Korsarza", niezwykłego jachtu http://strefahistorii.pl/article/418-dzieje-korsarza-niezwyklego-jachtu

Tagi: