Aukcja SDA już dzisiaj

Już dzisiaj po południu odbędzie się auckja Varia w gdańskim odziale Sopockiego Domu Aukcyjnego przy ulicy Długiej. Początek już o godzinie 17.

Aukcje tego typu nie mają motywu przewodniego. Dzięki temu też można znaleźć niesamowitą różnorodność oferowanych przedmiotów. Dzisiejsza aukcja będzie trochę jak pchli targ na pobliskim jarmarku Dominikańskim: różnorodna, zaskakująca i przyciągająca oko. Znajdziemy oczywiście obrazy, które są solą większości licytacji.

Wśród nich m.in. odpoczynek Jerzego Kossaka, którego cena wywoławcza to 8 tys. złotych.

Prawdziwym hitem może okazać się biżuteria, częściowo przedwojenna. Jeśli by ktoś chciał się zaręczyć... to SDA ma dla niego propozycje. To złoty pierścionek z 15 brylantami. Cena wywoławcza? Jedynie 1 300 zł. 

Wersja "na bogato? Proszę bardzo, 38 brylantów w złocie, cena wywoławcza 2 400 zł.

A może serwis do kawy z lat 40 ubiegłego wieku? Cena wywoławcza to tylko 700 zł. W zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków; porcelana, kalkomania, złocenia; wys. dzbanka 23 cm.

Dla miłośników "bibelotów" też coś się znajdzie. Figurka ptaszka wyprodukowana przez Royal Copenhagen między 1923–1934 roku wykonana z porcelany szkliwionej. Cena wywoławcza 200 zł. 

Zabytkowa piersiówka? Licytujemy już od 120 złotych. 

To tylko skromna część spośród 251 przedmiotów, które dzisiaj o 17 będą licytowane na ul. Długiej. Znajdziemy obrazy, biżuterię, stemple, porcelanę, sztućce, szkło, lustra, figurki a nawet... tasak kuchennny. Najtańsze auckje już od 70 zł. Może więc warto zejść ze szlaków Jarmarku i zajrzeć na emocjonującą aukcję?

 

Tagi: