Młoda Sztuka do nabycia w sobotę

Sopocki Dom Aukcyjny nie zwalnia tempa, zaprasza do e wzięcia udziału w 53 Aukcji Młodej Sztuki. Tym razem, po dwumiesięcznej przerwie, aukcja odbędzie się w sopockiej siedzibie w samym centrum wakacyjnego „Monciaka”.

W ofercie aukcyjnej odnajdziecie znalazły się 72 starannie wyselekcjonowane prace artystyczne, które jak zawsze licytować będzie można już od 500 zł. Cena dotyczy wszystkich aukcji. Poza nowatorskim podejściem do sztuki istnieje olbrzymia szansa, że... kupiony artysta kiedyś będzie "dobrze chodził", bowiem sopoccy marszandzi przygotowali dzieła niezwykle obiecujących malarzy. Przygotowaliśmy krótki przegląd auckji. 

Ciekawy jest obraz na płótnie Moniki Dałek pt. Spacer. Autorka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obroniła 2008 r. na Wydziale Edukacji Wizualnej w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Włodzimierza Stelmaszczyka, aneks do dyplomu – książka artystyczna w Pracowni Projektowania graficznego adi.Włodzimierza Morawskiego. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuk wizualnych, głównie malarstwem, w którym bohaterami czyni postacie lub obiekty uwikłane w „teatrze sytuacji”.

Warto też zwrócić uwagę na Adama Bakalarza,  młodego, nietuzinkowego twórcę z Krakowa, którego prace malarskie od samego początku współpracy z SDA cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na aukcji będzie można kupić jego płótno pt. Zawodnicy.

Trójmiasto reprezentować będzie debiutantka - debiutującej na aukcji, choć już dobrze rozpoznawalnej artystki Magdaleny Jankowskiej. Na aukcji będzie dostępna praca nawiązująca do morza i klimatów wakacyjnych pt. Parasolki.

Wielbiciele tematyki animalistycznej, a w szczególności hippiki, z pewnością znajdą coś dla siebie, gdyż w naszej ofercie aż 4 prace skupiają się wokół przedstawień koni. Każde z nich różni się od pozostałych techniką, stylem i podejściem do tego tematu, stanowią one niezwykle ciekawy obraz współczesnego malarstwa młodego pokolenia. Warto zwrócić uwagę chociażby na "Jeźdźca tatarskiego" Sławomira Wojtkiewicza.

Wrażenie robi też praca "Black dress..." Renaty Magdy.

Licytacja już w sobotę o godzinie 19 w Sopockim Domu Aukcyjnym przy ul. Bohaterów Monte Cassino 43.

Tagi: