Od franciszkanów do protestantów. Losy zespołu klasztoru i kościoła św. Trójcy

Akademia Dawnego Gdańska zaprasza po wakacyjnej przerwie! Podczas kolejnego spotkania Renata Wiloch – Kozłowska, członkini Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich, opowie o kościele św. Trójcy oraz przybliży historię Zakonu Braci Mniejszych – franciszkanów, których klasztor został założony w 1419 r na Starym Przedmieściu. 
 
- Wykład będzie refleksją podsumowującą cztery sezony badań archeologicznych klasztoru i kościoła, ukazującą losy jednego z najpiękniejszych zabytków Gdańska z punktu widzenia archeologa - od jego początków związanych z przybyciem franciszkanów do Gdańska, przez czasy Gdańskiego Gimnazjum Akademickiego i przejęciem kościoła przez protestantów, aż po remont w XIX w. i założenie Muzeum Miejskiego – zapowiada Renata Wiloch- Kozłowska.
 
Renata Wiloch- Kozłowska – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z Gdańskiem związana od 1990 r. Większość badań archeologicznych przeprowadza na Pomorzu Gdańskim. Od 1997 r. prowadzi samodzielną firmę archeologiczną. Wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego, organizuje obozy archeologiczne dla młodzieży w Tczewie, publikuje w czasopismach fachowych, sekretarz generalny Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich, członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków Towarzystwa Domu Uphagena.
 
---
Od franciszkanów do protestantów. Losy zespołu klasztoru i kościoła św. Trójcy
Prowadzenie: Renata Wiloch- Kozłowska
Data: 23 września, godz. 18.00
Miejsce: sień Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Wstęp wolny!

Tagi: