Największy festiwal poświęcony polskiej historii najnowszej NNW - Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci

Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci  nie da się porównać do innych podobnych przedsięwzięć łączących sztukę,  naukę i rozrywkę. To też największy w Polsce festiwal i jedyny tak wszechstronnie opowiadający najnowszą historię naszego kraju.
 
Aż 45 znakomitych filmów dokumentalnych i fabularnych, w tym 19 w konkursie głównym. Konkursy na dokumenty radiowe i filmy tworzone przez młodzież. Ale też to, co w tym roku stanowi wartość dodaną - czyli konkursy na stylizacje modowe, hyde park, w którym będzie można opowiedzieć historie swoich przodków, miasteczko partyzanckie, akcje plastyczne, parada Harleyów i spektakl Teatru Karabela GHE Młot – „De profundis”. Atrakcje, które zaskoczą wszystkich miłośników historii – w tym wystawa prac plastycznych sanitariuszki i żołnierza AK, Lidii Lwow-Eberle,  malarstwo Andrzej Dziubka czy płonące rzeźby inspirowane wnętrzem UB-eckiej katowni w wykonaniu artysty Marka Zalewskiego. I coś dla fanów dobrej muzyki – liczne koncerty, w tym Katy Carr oraz Panien Wyklętych  z Kasią Kowalską na czele. To tylko niewielka zapowiedź tego, co znajdziemy w programie VII. Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, który w dniach od 24 do 26 września rozgości się po raz pierwszy w nowym miejscu Gdyńskim Centrum Filmowym.
W skład tegorocznego programu wchodzi:
- blisko 50 filmów o polskiej historii najnowszej
- 14  dokumentów radiowych
- 11 paneli dyskusyjnych
- 7 koncertów muzycznych : Katy Carr, Wygnane Panny Wyklęte, Contra Mundum,  Forteca, Paweł Ruszkowski, Lilu akustycznie
- wernisaże
- pokaz mody
- warsztaty filmowe
- warsztaty charakteryzatorskie
- akcje uliczne, happeningi
- malowanie murali
- promocje książek
- spotkania ze świadkami historii, ludźmi filmu (reżyserzy, aktorzy, dramaturdzy).
Więcej informacji i program:
www.festiwalnnw.pl
 

Tagi: