Remont ulicy Siennej etap 2 - będą ułatwienia dla miłośników fortyfikacji

Cały czas można oddawać głosy w ramach projektu budżetu obywatelskiego na rok 2016. Warto zapoznać się z propozycjami projektów rewaloryzacji, uatrakcyjnienia, czy wzbogacenia historycznej struktury Gdańska. Termin zakończenia głosowania upływa z dniem 27 września.

Budżet obywatelski, właściwie - partycypacyjny jest szansą na zaangażowanie obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach i tym samym sprawowania władzy w samorządach oraz większą przejrzystość działań samorządu terytorialnego. Od 2011 roku, kiedy w Sopocie wprowadzono pierwszy w Polsce budżet obywatelski, zainteresowanie z roku na rok wzrasta. Wśrod zgłaszanych projektów coraz popularniejsze są również te wspierające rewitalizację zabytków lub miejsc związanych z historią miasta.

W ramach projektów obywatelskich roku 2014 zrealizowano m.in: Poprawę dostępu do punktu widokowego na wzgórzu Pachołek, Park nad Jaśkowym Potokiem, czy remonty infrastruktury drogowej ułatwiające dostęp do punktów edukacji historycznej np. Westerplatte.

Lepszy dostęp do szlaków turystyki historycznej

Jednym z projektów zgłoszonych na rok 2016 jest projekt ogólnomiejski nr 15 "Remont ulicy SIENNEJ- etap 2". Ulica Sienna łączy nie tylko z jedną z najbardziej atrakcyjnych plaż w Gdańsku. Jest także jedynym łącznikiem ze Szlakiem Fortyfikacji Nadmorskich. Ta trasa prowadząca z gdańskiej Przeróbki pozwala zwiedzić m.in.: umocnienia Baterii Wydmowej z 1915 r., schrony artyleryjskie haubic z 1911 r., zaporę przeciwpancerną i schron przeciwdesantowy z 1941 r., czy teren punktu obserwacyjnego baterii BAS 25 (Sianki) z 1954 r.

Projekt ogólnomiejski nr 15 "Remont ulicy SIENNEJ- etap 2" obejmuje również remont dwóch zapomnianych odcinków ul. Siennej:

1) między ul. Kryniczną a ul.Bajki (dzielnica Przeróbka)

2) od Stoczni Konrad do ul.Tamki (dzielnica Stogi) Projekt ma na celu poprawienie komfortu mieszkańców trzech dzielnic (Przeróbka, Stogi i Górki Zachodnie) oraz wizerunku miasta z perspektywy turystyki. W/w droga jest jedyną drogą dojazdową do tych dzielnic i jedyną drogą dojazdową do plaży.

Głosy na ten i inne projekty obywatelskie można oddawać na stronie www.gdansk.pl do 27 września b.r.

Tagi: