Przy oruńskiej kuźni powstanie budynek wystawienniczy

Rozpoczyna się drugi etap modernizacji charakterystycznego oruńskiego domu z kuźnią. Do końca tego roku w głębi działki powstanie nowy budynek, który pełnić będzie funkcję edukacyjno-wystawienniczą.
 
Dziś w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska otwarto oferty złożone w przetargu na modernizację kompleksu kuźni. Inwestycją zainteresowane są trzy firmy. Obecnie komisja przetargowa sprawdza oferty pod względem formalno-prawnym.
 
Przypomnijmy: budynek dawnej oruńskiej kuźni znajduje się przy ulicy Gościnnej 10. Jest to typ wiejskiego budynku mieszkalnego z charakterystycznym podcieniem wysuniętym przed zasadniczą część domu. Dokładna data budowy obiektu nie jest znana, część historyków twierdzi, że powstał w 1800 a inni, że w 1880 r. Budynek został wpisany do rejestru zbytków w 1983 r.
 
Drugi etap modernizacji kompleksu kuźni obejmować będzie zagospodarowanie terenu działki oraz budowę budynku edukacyjno-wystawienniczego stanowiącego część projektu Budowa Centrum Aktywizacji i Innowacji KUŹNIA. Zakres robót, poza montażem budynku, obejmie również montaż mediów, zagospodarowanie i oświetlenie terenu, a także wykonanie wewnętrznego układu drogowego z chodnikami i miejscami parkingowymi.
 
Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca grudnia br.
 
Zobacz też:
 

Tagi: