Panny Wyklęte / Wygnane w Gdyni

W ramach festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" 25 września w Gdyni odbędzie się koncert Maleo Reggae Rockers i Panny Wyklęte/Wygnane.

Każda z płyt projektu to muzyczno-historyczna podróż, która przybliży nam losy Żołnierzy Wyklętych (jak na płycie Panny Wyklęte) czy też – tak jak w kolejnych wydawnictwach – tematy zesłań, podczas których rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem i chorobami, a także walkę za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską oraz zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem.

Panny Wyklęte to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową. Płyta inspirowana jest losem kobiet Wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Nieoficjalną patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny „Inki”.

Projekt zyskał spektakularną popularność i koncertuje w największych miastach Polski gromadząc ogromną publiczność.
Wśród artystek, które u boku Maleo Reggae Rockers zabiorą nas w tę muzyczno-historyczną podróż, m.in. Kasia Kowalska, Marika, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Mona, Ania Brachaczek, zespół Dziewczyny.

koncert Maleo Reggae Rockers i Panny Wyklęte/Wygnane

25 września o godz. 20

pl. Grunwaldzki w Gdyni

Wstęp wolny

Tagi: