ORP Błyskawica w grze World of Warships

ORP Błyskawica zostanie dodany do gry komputerowej World of Warships. Polska jednostka była jednym z najszybszych i najsilniej uzbrojonych okrętów swojej klasy w czasach II Wojny Światowej. Gry firmy Wargames są jednymi z najpopularniejszych na świecie. Gra w nie 140 mln użytkowników.

ORP Błyskawica brał udział w operacjach brytyjskiej marynarki wojennej na wodach Morza Północnego i Oceanie Atlantyckim. Od 1976 roku pełni rolę okrętu muzeum, jednak ciągle posiada załogę złożoną z oficerów i marynarzy. W grze World of Warships pojawi się jako niszczyciel poziomu VI typu premium. Dodanie okrętu do gry jest początkiem współpracy pomiędzy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni a firmą Wargaming.

- Miałem przyjemność poznać przedstawicieli tej placówki, wspaniali ludzie o świetnej wizji,-  powiedział Krešimir Gusak, specjalista ds. militarnych w firmie Wargaming.- Doszliśmy do wspólnego porozumienia, w jaki sposób firma produkująca gry komputerowe oraz muzeum mogą współpracować razem. Jak sprawić, aby gra komputerowa dostarczała nie tylko samej rozrywki, ale również mogła posłużyć jako platforma dla nauki, edukacji i zachowania dziedzictwa historycznego.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni dostarczyło firmie Wargaming materiały źródłowe, dzięki którym będzie możliwe szczegółowe odwzorowanie ORP Błyskawica w World of Warships. Dziesiątki historycznych planów obejmujące różne konfiguracje okrętu i setki autentycznych fotografii. 

-Naszą rolą w projekcie było zebranie dokumentacji stoczniowej oraz wizualnej. Wprowadzenie polskiego niszczyciela do gry, gdzie będzie występował obok powszechnie znanych na całym świecie okrętów takich jak Yamato, Bismarck czy USS Iowa, pozwoli na skuteczną promocję historii polskiej Marynarki Wojennej.- powiedział Lech Trawcki, zastępca dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Cały dzień można było spróbować swoich sił w grze. Postawiony został specjalny namiot oraz ciężarówka wojskowa, MGT-20.

Tagi: