Muzeum bez dyrektora?

Wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym dyrektorem Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. W lipcu Prezydent Miasta Gdańska ogłosił nowy konkurs na stanowisko szefa tej instytucji kultury. W poprzednim wpłynęły zgłoszenia jedynie od trzech kandydatów.

Były już dyrektor MHMG Adam Koperkiewicz miał kontrakt do końca września. W nowej edycji można było wnioski do 11 września 2015 r.  Od kandydata oczekiwało się m.in.: autorskiego opracowania koncepcji programowo-organizacyjnej Muzeum Historycznego Miasta Gdańska na okres 3 do 7 lat, minimum 7-letniego doświadczenia zawodowego, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z kulturą lub nauką, czy doświadczenia w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków finansowych, w tym ze środków unijnych. Nowy szef MHMG miał zacząć pracę od listopada. 

Rozpatrzenie wniosków przez komisję miało nastąpić w terminie do 9 października 2015 roku. Wciąż jednak nie podano kto został dyrektorem, ani jaki jest pomysł na dalsze funkcjonowanie placówki.

Tagi: