Aukcja Varia - sztuka i nie tylko w Sopockim Domu Aukcyjnym

Już w sobotę, 17 października, Sopocki Dom Aukcyjny Zaprasza na kolejną aukcję. 343 obiekty w niezwykle atrakcyjnych cenach wywoławczych to właśnie Aukcja Varia. Na miłośników sztuki  i antyków czekają bardzo dobre pozycje.

W  ofercie SDA znalazły się prace wybitnych polskich artystów, takich jak rysunek Jacka Malczewskiego, litografia Leona Wyczółkowskiego, rysunki Józefa Czapskiego czy Portret kobiety autorstwa Wlastimila Hofmana. Na liście malarskich propozycji znalazły się również prace artystów związanych z polskim wybrzeżem. Na uwagę zasługują m.in. unikatowe przedstawienia Sopotu autorstwa Eugeniusza Dzierzenckiego czy widok na gdański ratusz Henryka Baranowskiego.

Uwadze licytujących na pewno nie powinna umknąć oferta biżuterii. W aukcyjnym katologu znajdziemy tak ciekawe pozycje jak np. pierścionek z brylantem Art Déco, biedermeierowska złota bransoleta czy naszyjnik z zawieszką z brylantami w formie serduszka.

Koneserom rzemiosła artystycznego na pewno spodobają się propozycje ze sreber. SDA proponuje przepiękne srebrne serwisy, cukiernice, srebrne filiżanki oraz papierośnice. Na szczególną uwagę zasługuje również pochodzący z przełomu XIX i XX wieku zestaw talerzy i półmisków Miśni czy także serwis do kawy Rosenthala. Aukcyjną listę zamyka pochodząca z drugiej połowy XIX wieku rzeźba z brązu z przedstawieniem pięknej, młodej rzymianki. Wystawa przedaukcyjna potrwa do 17 października.

Miejsce i czas aukcji: Galeria Sztuki Dawnej, Sopot, Boh. Monte Cassino 43, sobota, 17 października, godz. 17.00

 

Tagi: