Brunon Zwarra obchodzi swoje 96 urodziny

Stowarzyszenie WAGA zaprasza gdańszczan i gdańszczanki na uroczystość urodzin Brunona Zwarry, który w tym roku obchodzi już 96 lat. Autor m.in. "W gdańskiej twierdzy" jest zasłużonym pisarzem dla historii Gdańska.

WAGA, przy wsparciu finansowym Biura Prezydenta ds. Kultury Urzędu Miasta Gdańska, przygotowała na ten wieczór prezentację kalendarza na 2016 r. wraz z wystawą fotografii powstałych w zwiazku z jego realizacją. Na zdjeciach jest Biskupia Górka i znane postacie z nią związane: Adam Wybe, Nataniel Wolf, Klara i Wilhelm Stryowscy, Adolf Skokowski i Brunon Zwarra. Wcielili się w nie mieszkańcy i mieszkanki Biskupiej Górki i osoby zafascynowane tym miejscem. Autorem zdjęć do kalendarza jest Wojtek Ostrowski.

Na wieczorze będzie można zrobić sobie fotografię w standach przedstawiających Nataniela Wolfa i Klarę Baedeker-Stryjowską, będzie można też wygrać w konkursie unikatowy kalendarz. Prezentem urodzinowym dla Brunona Zwarry i jego gości będzie występ zespołu muzycznego „Remont Pomp”. Potem wszyscy zostaną zaproszeni na urodzinowy tort z cukierni „Płończak” znajdującej się na Biskupiej Górce i poczęstunek przygotowany przez Klub Seniorki i Seniora z Biskupiej Górki oraz Fundacja Rodzinny Gdańsk. Podobnie, jak rok temu, goście będą mogli w okolicznościowych kartkach przekazać życzenia urodzinowe Jubilatowi, który ze względu na stan zdrowia prawdopodobnie nie pojawi się na uroczystości.

96 urodziny Brunona Zwarry

18 października o godz. 18.00

ul. Biskupia 4, Biskupia Górka, Gdańsk 

Tagi: