Koncert Percivala. Twórcy muzyki do Wiedźmina zagrają w Gdańsku

Percival to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów muzyki folkowej. Szerszej publice znani są ze współpracy z Donatanem przy płycie Równonoc. Teraz napisali muzykę do gry Wiedźmin, który jest jednym z polskich hitów eksportowych.

Zespół powstał w wyniku fascynacji historią i archeologią doświadczalną, zaangażowania w ruch odtwórców historii oraz chęci propagowania słowiańskich korzeni. Na muzykę zespołu składają się utwory ludowe, a także kompozycje zespołu, przekazuje klimat i atmosferę wczesnego średniowiecza i fantasy.  

W niedzielę ósmego listopada Percival zagra koncert w gdańskim klubie Bunkier. Rozpoczęcie już o 19.00. Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 25 w dniu koncertu – dla osób w przebraniach fantasy 20 zł.

Koncert będzie jednym z elementów wystawy „Wiedźmin w kulturze popularnej”, która znajduje się w Muzeum Archeologicznym. Na ekspozycję składają się różnego typu działalności kulturalne dotyczące opowiadań i sagi o Wiedźminie. Znajdziemy tam nie tylko grę i książkę, ale i komiks, fanarty i inne.

- Prezentowane są adaptacje tekstu w ilustracji, komiksie, ekranizacji, słuchowiskach po gry wideo i planszowe. Projekt przedstawiać ma najszersze dotąd pole, w którym odbiorca ma przed sobą fizyczne obiekty związane z warstwami tekstowymi i audiowizualnymi - wylicza Anna Gwóźdź, kuratorka wystawy - Przygotowaliśmy oprawę naukową opartą na publikacjach uniwersyteckich oraz prelekcje badaczy kultury. Dodatkowo wystawie towarzyszy ma miejsce na twórczość fanowską i cosplay. 

pc

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: