Wybierz historyczny mural dla Gdańska!

Zakończył się pierwszy etap konkursu na projekt murala, który ma zająć ścianę budynku przy ulicy 3 Maja w Gdańsku. Wyłonione zostały 3 prace, teraz to, która praca zwycięży, zależy teraz od internautów. Głosowanie na stronie www.gdansk.pl potrwa do czwartku, 12 listopada 2015 r. Wybrany przez gdańszczan projekt ozdobi miejską przestrzeń jeszcze przed końcem roku.

Otwarty konkurs na projekt miejskiego muralu ogłosił Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Wpłynęło 25 prac. Organizatorom zależy na tym, by wielkoformatowa grafika, która pojawi się na ścianie budynku przy ulicy 3 Maja 16, nie tylko upiększała przestrzeń.Dla twórców projektów wytyczono wymóg: praca ma nawiązywać do otoczenia, w którym powstanie. Inspiracji nie brakuje, budynek przy ul. 3 maja położonyt jest w pobliżu fortyfikacji miejskich, dworca PKS oraz dworca kolejowego, a także w niedalekiej odległości od historycznego Starego i Głównego Miasta. Szczególnie mile widziane są prace, które wprowadzą mieszkańców i przyjezdnych w klimat tej części miasta, tradycji i historii Gdańska, w szczególności do zespołu fortyfikacji miejskich.

Prace spełniające oczekiwania organizatorów zostały w czwartek, 6 listopada, wyłonione do finałowego głosowania. Teraz pora na internautów. Mural, który do 12 listopada 2015 r. zdobędzie najwięcej głosów, powstanie na ścianie budynku do końca roku.

Oddaj głos na jedną z 3 propozycji: link

 

   

 

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: