Kup wiatrak z 1800 roku. Taniej niż domek

Na stronie olx.pl można znaleźć wyjątkową ofertę - wiatrak z 1800 roku. Wiatak kosztuje stosunkowo niedużo - tyle co apartament trzypokojowy. Szczęśliwy nabywca będzie jednak musiał dokonać remontu. Cena to 450 tys złotych.

Wiatrak z Palczewa to obiekt typu holenderskiego z przełomu XVIII i XIX wieku, wpisany jest na listę zabytków województwa pomorskiego. Jest to jeden z dwóch wiatraków ocalałych na Żuławach.

Konstrukcja ceglano-drewniana znajduje się w dobrym stanie, część murowana spięta klamrami, pokrycie drewniane po rekonstrukcji, w środku zachowane elementy oryginalnego wyposażenia młynarskiego, zlokalizowane na sześciu kondygnacjach.

Parter - 93m.kw, piętro I - 75, II piętro - 62, III piętro - 46, IV piętro - 36, V piętro - 36m.kw. Obiekt położony jest w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej i pól. Dojazd do obiektu gwarantuje droga.

Palczewo to niewielka wieś na Żuławach, leżąca nad Wisłą, w odległości 14 km od Tczewa, 24 od Malborka. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z 1321 roku.

pc

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

Tagi: