Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione Nagrodą KLIO

Muzeum II Wojny Światowej zostało wyróżnione prestiżową Nagrodą KLIO za książkę "Codzienność w cieniu terroru". Wyniki zostały ogłoszone 26 listopada 2015 r., podczas uroczystości otwarcia Targów Książki Historycznej na Zamku Królewskim w Warszawie.
 
Jury Nagrody KLIO po rozpatrzeniu 160 propozycji książek wydanych w latach 2014-2015, wyróżniło w kategorii edytorskiej ex aequo czterech wydawców, w tym Muzeum II Wojny Światowej, za album Joanny Urbanek "Codzienność w cieniu terroru. Okupacja niemiecka w Polsce 1939-1945". Laureaci zostali ogłoszeni podczas Targów Książki Historycznej 26 listopada, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.
 
Nagroda Klio, zwana Noblem dla historyków, jest przeznaczona dla najlepszych wydawców publikacji historycznych za wybitny wkład w badanie dziejów. Nagroda wręczana jest w czterech kategoriach: autorskiej – za indywidualny udział autora w popularyzacji historii, edytorskiej – dla wydawcy za publikacje interesujących serii, dla monografii naukowych – za merytoryczny wkład w poznawanie historii oraz specjalnej, np. varsaviana – według uznania jury i sponsorów. Przyznawana corocznie, została ustanowiona w 1995 r. przez Porozumienie Wydawców Książek Historycznych. Gala wręczenia nagród odbywa się cyklicznie w ramach Targów Książki Historycznej.
 
XXIV Targi Książki Historycznej trwają od 26 do 29 listopada 2015 r. W ich ofercie znajduje się ponad 220 wydawnictw historycznych, istnieje możliwość poznania autorów książek oraz wzięcia udziału w debatach i seminariach. Zaplanowano także m.in. spacery historyczne, lekcje muzealne i pokazy grup rekonstrukcyjnych. Dla gości wydarzenia przygotowano też katalog wydawnictw historycznych.
 

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

 

 

Tagi: