Pożegnanie z Wiedźminem, czyli ostatnie dni wystawy i imprezy towarzyszące

Wystawa „Wiedźmin w kulturze popularnej” dobiega  końca, ale będzie to zakończenie huczne i wyjątkowe. Ostatnie  spotkanie z Wiedźminem w Muzeum Archeologicznym, odbędzie się 5 grudnia. Z zostanie uświetnione m.in. przez grupę LARP-ową The Witcher School, wykład pracowni Gedeona oraz pokaz cosplay. 
 
W muzeum zagoszczą wiedźmini, czarodziejki oraz rzemieślnicy znający fach łowcy potworów. Nie zabraknie też ciekawych wykładów.
 
Pierwszym gościem wystawy są organizatorzy  projektu The Witcher School, którzy przeprowadzają z wielkim rozmachem LARP-y (Live Action Role-Play), czyli gry wyobraźni. Adepci „Szkoły Wiedźminów” żyją nie tylko samą wyobraźnią – zaznają trudów i zalet szkoleń. Wydarzenia mają miejsce w widowiskowych sceneriach, towarzyszą im efekty specjalne i charakteryzacja uczestników.
 
 
Następnie wystąpi Marek „Gedeon” Bemke z Pracowni Gedeona, która zajmuje się wytwarzaniem unikatowych elementów stroju. Gedeon zdradzi nam tajniki wyrabiania kostiumów znanych z klimatów fantasy, steampunk, science fiction i wielu innych. 
 
 
Na koniec czeka nas pokaz cosplay. Czym jest cosplay? To więcej niż kostium, niezwykła sztuka polega na wielomiesięcznej pracy nad odtworzeniem i powołaniem do życia postaci z gier, filmów czy książek. To coraz częstsza i z pewnością najbardziej zjawiskowa praktyka wśród fanów. Zaproszeni cosplayerzy zakończą naszą wiedźmińską przygodę.  
 
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, ul. Mariacka 25/26
 
Wstęp wolny
 
05.12.2015
PROGRAM 
g.16:00 The Witcher School prelekcje 
g.17:30 przerwa 
g.17:40 Pracownia Gedeon g. 18: 30 Pokaz cosplay
 

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

 
 

Tagi: