Historia najnowsza na płótnie - Aukcja Sztuki XXI w

Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza do zapoznania się z najnowszym projektem aukcyjnym - Aukcją Sztuki XXI wieku. Wyjątkowa oferta to owoc wielomiesięcznej pracy, której głównym celem, było zebranie i wyeksponowanie w jednym miejscu dzieł najciekawszych i najbardziej aktywnych artystów polskiej sztuki współczesnej.

Pierwsza Aukcja Sztuki XXI wieku to 49 artystów i ich 48 niepowtarzalnych prac artystycznych. Twórcy, których można oglądać w galerii nie są już debiutantami –  to osoby mające w swoich artystycznych dossier wiele wystaw w Polsce i za granicą, nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich i światowych konkursach artystycznych. Są też bardzo dobrze rozpoznawalni na naszym rodzimym rynku sztuki, a niektórzy również poza nim.

Zachęcamy Państwa do dokładnego zagłębienia się w towarzszący aukcji katalog, ponieważ dla każdego z artystów przygotowano dwie strony. Wszystkie pozycje zostały zaopatrzone w dodatkowe zdjęcia fragmentów i dodatkowe teksty. Z pewnością przybliżą one specyfikę danego dzieła, bądź nakreślą ogólną problematykę twórczości poszczególnych artystów. Kierując się doświadczeniem wyniesionym z innych aukcji, a także biorąc pod uwagę niezwykle wysoką jakość oferowanych prac, przyjęto wspólną cenę wywoławczą w wysokości 1500 zł dla każdego obiektu.

Aukcje Sztuki XXI wieku w Sopockim Domu Aukcyjnym będą odbywały się cyklicznie, co kwartał. Większe odstępy czasowe między poszczególnymi wydarzeniami pozwolą nam to na dokładne wyselekcjonowanie najciekawszych prac i tym samym przygotowywanie najlepszych ofert aukcyjnych. Wśród zaprezentowanych prac o tak odmiennej i zróżnicowanej stylistyce z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.

Aukcja Sztuki XXI wieku

12 grudnia, godz. 17:00

Wystawa przedaukcyjna:

30 listopada - 12 grudnia 2015

Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie

Ul. Boh. Monte Cassino 43, 81-768 Sopot

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

 

Tagi: