Ile wspólnego ma bursztyn i stare łyżeczki? - Dowiedz się w muzeum

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Waldemar Ossowski serdecznie zapraszają na wystawę oryginalnej biżuterii z kolekcji Katarzyny Dareckiej.

Dr Katarzyna Darecka jest badaczką architektury gdańskiej, wybitną znawczynią stolarki okiennej Gdańska od średniowiecza po dzień dzisiejszy, rzeczoznawcą ministerialnym. Na co dzień pracuje w Dziale Konserwacji Zabytków Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Ma wiele pasji, które twórczo rozwija. Jedną z nich jest niekonwencjonalna biżuteria. Nie tylko łyżki, ale i inne sztućce otrzymują szansę na nowe życie, w którym stają się gwiazdami i mogą błyszczeć. Panuje tu pełna demokracja. Eleganckie srebrne sztućce z dostatnich domów tak samo zachwycają w nowej funkcji użytkowej jak te proste metalowych odpowiedniki z domostw mniej zamożnych, szczególnie gdy autorka wypełnia je złocistym bursztynem,  czerwieniejącym koralem czy zielono-błękitnym turkusem. Nieoczywiste połączenia, zaskakujące zawieszenia znajdziemy w tej bardzo osobistej i urokliwej prezentacji.

Drugie życie łyżeczki

Muzeum Bursztynu na Antresoli

7. Kondygnacja Wieży Więziennej

Od 12 grudnia 2015 r. do 7 lutego 2016 r.

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Tagi: