Rada dzielnicy chce rewitalizacji Domu Zdrojowego

Dawny brzeźnieński kurhaus od lat popada w ruinę. Miasto, właściciel nieruchomości, postanowiło wykwaterować z niego mieszkańców. Niestety, nie ma pomysłu, co dalej z zabytkiem. Teraz rada dzielnicy podjęła się uchwały ws. rewitalizacji budynku. 
 
Na razie nie wiadomo jak miasto ustosunkuje się do uchwały. Sam Dom Zdrojowy w Brzeźnie jest obecnie zamieszkany. Większość lokali jednak stoi pusta. W ostanich latach zabytek trzykrotnie płonął
 
Dom zdrojowy wybudowano  w 1893 roku. Wewnątrz były możliwe ciepłe kąpiele w podgrzanej wodzie z zatoki, działała restauracja. Przed eklektycznym budynkiem był ogród z klombami i kwietnikami.
 
Po wojnie urządzono w Domu Zdrojowym mieszkania komunalne. Zamurowano dużą część dawnych werand i wybudowano ściany działowe. W latach 60. budynek przeszedł ostatni generalny remont. Od tego czasu jedyne naprawy miały charakter zabezpieczający.
pc
Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.
 

 

Tagi: