Elbląska Szkoła Podstawowa upamiętni wydarzenia grudnia 70

W Elblągu w Szkole Podstawowej nr 21 od 18 grudnia będzie można przez pięć godzin oglądać jednodniową wystawę „Grudzień 70 w Elblągu, w dokumencie archiwalnym”.

Wystawa została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku, Bibliotekę Elbląską oraz Archiwum Państwowe w Gdańsku. Ekspozycja składa się z 20 plansz formatu 100 cm x 70 cm. Autorami wystawy są: Stanisław Flis, Alicja Gdaniec i Robert Kwiatek. Inicjatywa ma na celu upowszechniać wiedzę dotyczącą najnowszej historii Elbląga lat 1970–1971. — Ekspozycja „Grudzień 70 w Elblągu, w dokumencie archiwalnym” przybliża przyczyny, przebieg i rozwój sytuacji w Elblągu w grudniu 1970 r. oraz w styczniu 1971 r. poprzez wybrane fragmenty dokumentów archiwalnych i relacji prasowych. Znaczna część materiałów prezentowanych na wystawie dotyczy represji wobec zatrzymanych demonstrantów, wraz z opisami tych zdarzeń. Były one sporządzane i gromadzonymi przez związki zawodowe w celu wypłaty odszkodowań.

Wystawę będzie można oglądać tylko 18 grudnia w godz. 15-20 

Szkoła Podstawowa nr 21

ul. Zbyszka Godlewskiego 1

Wstęp wolny

Dodatkowo pierwsze sześć osób otrzyma książkę wraz z płytą CD „Grudzień 70 – Pamiętamy"

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Tagi: