Rycerze pobili się na meczu siatkówki

W niedziele na gdańsko-sopockiej Ergo Arenie kolejny mecz siatkówki kobiecej. Na parkiecie zmierzyły się PGE Atom Trefl Sopot  - Developres SkyRes Rzeszów. Mecz skończył się zwycięstwem gospodyń 3:1  (25:19, 21:25, 25:16, 25:21). Fanów historii z pewnością przykuł uwagę inny szczegół. 
 
Mężczyźni  lubią, gdy w przerwach między tercjami i przed meczem swoje występy dają cheerleaderki. Dlaczego więc kobiety miałyby nie chcieć popatrzeć na potężnych rycerzy? Co prawda nie mieli białego konia, ale w zbrojach zaprezentowali swoje umiejętności bojowe przy muzyce z "Gry o Tron".
 
Michał Gzowski z Fabryki Świń oraz Sylwester Koper z Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici - występujący również w Fabryce - zaprezentowali sportowe walki rycerskie. Wszystko to odbywało się w ramach projektu wynajmijrycerza.pl
 
- Pokazaliśmy kilka ruchów ze sportowych walk rycerskich. Ze względu na parkiet musieliśmy trochę spokojniej walczyć i uważać na zniszczenie, mamy jednak nadzieję, że zainteresowaliśmy publikę walkami na serio - mówi Sylwester Koper.
 
Rannych w pojedynku nie było, kibice mogli za to zrobić sobie z rycerzami pamiątkowe zdjęcie.
 
Filmy z walk: tutaj i tutaj.
pc
 

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

 
 
 

Tagi: