Szlakiem kościołów, szpitali i przytułków dawnego Gdańska

Instytut Kultury Miejskiej w ramach projektu edukacyjnego „Gdańskie Miniatury” wydał zbiór gier miejskich pt. ”Szlakiem kościołów, szpitali i przytułków dawnego Gdańska”. W siedzibie przy ul. Długi Targ 39/40 można odebrać bezpłatnie książkę z 9 trasami i mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem podsumowującym wycieczkę.

Książka jest grą miejską w formie drukowanego przewodnika. Każda wycieczka to jeden rozdział zawierający mapkę danej trasy, aktualne fotografie omawianych obiektów i scenariusz będący opowieściami na temat tytułowych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdej części znajduje się quiz. Pytania w quizie skonstruowane są w taki sposób aby można było na nie odpowiedzieć tylko po osobistym odwiedzeniu danego miejsca. Idąc szlakami z książki można poznac Stare i Główne Miasto, Długie Ogrody, Dolne Miasto, Zaroślak, Biskupią Górkę i Stare Przedmieście wraz z całą wielokulturowością Gdańska. Jeden ze szlaków prowadzi śladem istniejących niegdyś w Głównym Mieście synagog. Autorka i autorzy to gdańscy historycy, przewodnicy, historycy sztuki: Dominika Ikonnikow, Ryszard Kopittke, Klaudiusz Grabowski.

Książka polecana jest szczególnie dzieciom i młodzieży. Nakład, dwa tysiące sztuk, trafi przede wszystkim do szkolnych klas i bibliotek. Zainteresowane szkoły mogą też odebrać bezpłatne egzemplarze w Instytucie Kultury Miejskiej. 

Publikacja dostępna jest w IKM od 8 grudnia do wyczerpania zapasów. 

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Tagi: