W zabytkowej kamienicy powstanie Konsulat Kultury [WIZUALIZACJE]

Kolejna perła gdyńskiego modernizmu zyska nowe życie. W trosce o zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta i jego zabytki w Domu Marynarza Szwedzkiego przy ulicy Jana z Kolna 25 powstanie Konsulat Kultury. Głównym gospodarzem tego miejsca będzie Centrum Kultury w Gdyni. Instytucja przeniesie się do Śródmieścia z obecnej ciasnej i niekorzystnie skomunikowanej siedziby zlokalizowanej przy ulicy Łowickiej na Małym Kacku.
 
Konsulat Kultury wniesie nową jakość zarówno do kulturalnego życia Śródmieścia, jak i całego miasta. W głównej sali, znajdującej się na pierwszym piętrze, mają być wystawiane spektakle Centrum Kultury. Z pewnością w takich warunkach sztandarowe przedstawienie Centrum „Mayday. Run For Yor Wife" zyska jeszcze większą rzeszę fanów. W budynku znajdzie się również kawiarnia artystyczna połączona z punktem bibliotecznym. Kolejnym miejscem tętniącym życiem stanie się z pewnością ogólnodostępne patio, gdzie każdy będzie mógł na przykład posłuchać kameralnych koncertów. W Konsulacie Kultury nie zabraknie spotkań w ramach Teatrzyku Bezwstydnego, Małej Filharmonii, wystaw, konferencji, wykładów, debat oraz warsztatów i szkoleń. A wszystko w odnowionych i zaadaptowanych wnętrzach budynku wzniesionego w latach 1935-1936.
 
Wizualizacje Konsulatu Kultury, aut. ARSA Bomerski i Partnerzy Sp.P. Architektoniczne Studio Autorskie Wizualizacje Konsulatu Kultury, aut. ARSA Bomerski i Partnerzy Sp.P. Architektoniczne Studio Autorskie
 
Zanim nastąpi przeprowadzka Centrum Kultury, do pokonania jest kilka etapów. Jednym z nich są konsultacje społeczne projektu adaptacji budynku. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w poniedziałek 21 grudnia 2015 r. o godz. 16.30 w Gdynia InfoBox przy ulicy Świętojańskiej 30. W trakcie spotkania z przedstawicielami Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni zaprezentowane zostaną wizualizacje oraz bogata oferta programowa instytucji.
 
Równolegle trwają starania, aby planowana inwestycja mogła zostać zrealizowana z wykorzystaniem środków zewnętrznych. W ciągu najbliższych tygodni złożona zostanie stosowna aplikacja o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. I od pozyskania wsparcia finansowania zależny jest termin realizacji projektu.
 
/gdynia.pl/Wizualizacje projektu, aut. ARSA Bomerski i Partnerzy Sp.P. Architektoniczne Studio Autorskie 
 

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

 

 

Tagi: