Park Świętopełka rozbłyśnie, na nowo!

W sobotę 19 grudnia Park Świętopełka przy ul. Szerokiej rozbłyśnie! Tego dnia o godzinie 18.00 na skwerze uruchomiona zostanie instalacja świetlna. Wydarzenie to wieńczyć będzie proces konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania skweru i symbolizować nadchodzące zmiany, a tym samym nowe życie tego miejsca.
 
Spotkanie w Parku Świętopełka, organizowane przez Inicjatywę Miasto - stowarzyszenie prowadzące konsultacje społeczne - będzie doskonałą okazją, by w świątecznej atmosferze, przy akompaniamencie dobrej muzyki podsumować projekt i porozmawiać o przyszłości tego miejsca. W spotkaniu udział weźmie zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.
 
Park Świętopełka to projekt mający na celu rewitalizację skweru przy ul. Szerokiej. Miejsce to nie posiada oficjalnej nazwy. Nazywane jest tak przez mieszkańców z uwagi na obecny tam pomnik Świętopełka. – To miejsce z dużym potencjałem, który wykorzystać należy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Stąd konsultacje społeczne, których celem było stworzenie przez mieszkańców własnej koncepcji zaaranżowania tej przestrzeni w sposób najbardziej im odpowiadający - podkreśla zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.
 
W ramach konsultacji prowadzanych od maja do października tego roku odbyło się 13 spotkań z mieszkańcami i przedstawicielami instytucji miejskich. W lutym oficjalnie zakończy się proces opracowywania projektu długofalowego rozwoju, obejmujący nie tylko projekt zmian przestrzennych, ale również koncepcje dalszej animacji tego miejsca.
 

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

 

 

Tagi: