Kolejowy przedmiot pożądania wylicytujesz na WOŚP

Szybka Kolej Miejska w Trójmieście przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oryginalną tablicę z elektrycznego zespołu trakcyjnego EW 58. Jest to ostatnia taka tablica po wycofaniu składów z użytku 5 lat temu.

Seria EW58 jest normalnotorowym trójwagonowym i wysokoperonowym elektrycznym zespołem trakcyjnym, wyprodukowanym w zakładach Pafawag we Wrocławiu w latach 1974–1980 w liczbie 28 sztuk.

EW58-011 i EN57-1670 na stacji Gdańsk Główny

Prototyp opuścił wrocławski Pafawag w czerwcu 1974, rok póżniej pierwsze składy zostały skierowane Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, gdzie po zmianie napięcia sieci trakcyjnej z 800 na 3000 V DC powstało zapotrzebowanie na nowy tabor. W latach 1974–1980 powstało jednak łącznie tylko 28 pojazdów tej serii. Ich eksploatacja w węźle trójmiejskim nie trwała długo. Konstrukcji zarzucano wiele błędów, m.in. złą jakość maszyn i urządzeń elektrycznych, niewydolność sieci zasilającej i większą energochłonność w porównaniu z jednostkami serii EN57. Wszystko to doprowadziło, że zrezygnowano z dalszej produkcji jednostek tego typu i postanowiono zaprojektować nowy pojazd.

Aukcja wystawiona przez sztab WOŚP #2191 "GdyniadlaOrkiestry"

W razie pytań: aukcje@gdyniadlaorkiestry.pl 

 

Możliwy odbiór osobisty w Gdyni ul. Żeromskiego 26
Wysyłka pocztą polską 
wpłaty za wysyłkę prosimy kierować przez PayU.

Link - do aukcji

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Tagi: