Nie będzie debaty Wałęsa - Cenckiewicz. Były prezydent pozwie IPN

Lech Wałęsa zrezygnował z udział w planowanej na marzec debaty ze swoimi adwersarzami. Miała ona dotyczyć m.in. kwestii jego ewentualnej współpracy z SB w latach 70. XX wieku. Powodem było nie spełnienie przez gdański odział IPN warunków podanych przez Wałęsę. 
 
O  decyzji były prezydent powiadomił na swoim mikroblogu na serwisie wykop.pl:  "Poprosiłem IPN aby zorganizował spotkanie prowadzące do prawdy ,ale z tego co widać ,nie da się .Zrobimy inaczej .
IPN w moim przypadku w sprawie rzekomej mojej współpracy z SB wyjaśnienia wykonał nie właściwie , nieuczciwie niedbale .Właściwie wykonał to na spreparowanych , przygotowanych materiałach przez SB . SB zniszczyło w moim przypadku blisko 100 opasłych tomów zostawiając przygotowanych fachowo kilka karteluszek . Jednocześnie IPN dopuścił nieodpowiedzialnych , niefachowych ludzi do wyciągania i publikowania kłamliwych oskarżeń i pomówień .Ci pracownicy Państwowi łamiąc prawo i wyroki sądowe głosili publicznie wyroki odwrotne Takim postępowaniem IPN naraził mnie osobiście i SOLIDARNOŚĆ na osłabienie tak wspaniałego zwycięstwa nad komunizmem pod moim bezdyskusyjnym kierowaniem od początku do końca .Głęboko wierzyłem że IPN wyjaśni wiele spraw z mojego bogatego życiorysu , a tymczasem IPN opowiedział się po stronie manipulacji i kłamstw opracowanych i podrzuconych przez SB . Wobec tego IPN oddaję do sądu wierząc że sąd zrobi to dokładniej zawodowa co może doprowadzi wreszcie do prawdy .
Lech Wałęsa"
 
Tak Wałęsa tłumaczy różnice z IPN:
 
1] Miało być po 10 min wstępu prowadzący i ja . 
 
2] potem 8 min każdy z przeciwników , po każdym ja 5 min ..Każdy może zabierać wiele razy głos , ale zawsze w podobny sposób .
 
3] kończymy spotkanie ja i prowadzący po 5 min.
 
IPN próbuje wstawić by po każdym moim 5 min było jeszcze 3 min każdego ..
 
Na to nie było i nie będzie mojej zgody .Jeśli IPN podtrzyma to, znacz że zrywa spotkanie .
 
pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: