Gdynia rozdaje pamiątki z okazji swych 90 urodzin

Z okazji 90 urodzin Gdyni będzie można otrzymać gdyński datownik okolicznościowy zaprojektowany specjalnie na tą okazję. Jest to nie tylko gratka dla mieszkańców Gdyni, jej miłośników i sympatyków ale także dla kolekcjonerów pamiątek filatelistycznych, którzy z pewnością docenią wartość jubileuszowego datownika.

Datownik okolicznościowy z okazji 90-lecia Gdyni stosowany będzie, przez 28 dni, wyłącznie w Urzędzie Pocztowym Gdynia 1 przy ul. 10 Lutego 10. W pierwszym dniu będzie można wysyłać korespondencję odatowaną datownikiem zaś przez kolejne 27 dni przekasowywane nim będą już tylko przesyłki filatelistyczne. To gratka nie tylko dla filatelistów ale także dla zbieraczy gdyńskich pamiątek.

Ponadto, Poczta Polska z okazji urodzin Gdyni wydała kartkę, którą będzie można kupić od 10 lutego w UP Gdynia 1. Zainteresowani muszą się spieszyć ponieważ nakład wynosi tylko 300 sztuk, a koszt jest symboliczny bo wynosi jedynie - 1,00 zł. Przypomnijmy, że datowniki okolicznościowe są wydawane przez Pocztę Polską dla upamiętnienia najważniejszych wydarzeń społecznych, kulturalnych, gospodarczych itp., zarówno w skali ogólnopolskiej jak i lokalnej.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: