Łucznicy z Oliwy triumfowali na Warmii

W sobotę w Majdach odbywał się turniej organizowany przez Warmińską Grupę Łuczniczą. W kategoriach łuku tradycyjnego wysokie miejsca osiągnęli strzelcy z Oliwy.

W zawodach łucznictwa terenowego Field w Majdach z sukcesami wystepowali łucznicy z Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici. Wśród kobiet w kategorii łuku tradycyjnego triumforwała Joanna Sadowska, zaś w tej samej konkurecji wśród mężczyzn czwarty okazał się Mirosław Kunikowski. Czwarte miejsce przypadło też w udziale oliwianom w innej kategorii - tuż za podium uplasował się Łukasz Baran w kategorii tr-hunter. 

Łucznicy z tej drużyny uczestniczyli m.in. w Łuczniczych Mistrzostwach Świata w Tybecie, wygrywali też turnieje Mistrzostw Polski oraz turiejach m.in. na Litwie. Inogici organizują też turniej Wehikuł Czasu, którego patronem jest portal strefahistorii.pl. Treningi Inogitów odbywają się na polanie powyżej żwirowni za Dworem III na ul. Polanki w Gdańsku-Oliwie.

pc

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: