Będą szukać niewidzialnej ręki. 240 -lecie wydania książki "Bogactwo narodów"

Uroczystość z okazji 240-lecia wydania książki "Bogactwo narodów" Adama Smitha odbędzie się  w środę, 9 marca br. o godz. 11.00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (hol główny). Na uczestników czekają liczne atrakcje upamiętniające zarówno autora, jak i jego dzieło.  Wstęp wolny.
 
Uwaga! Spotkanie poprzedzi konferencja prasowa pod hasłem „Jak budować świadomość ekonomiczną społeczeństwa” (godz. 10.15, sala 318 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii). W konferencji udział wezmą przedstawiciele Centrum Adama Smitha: dr Andrzej Sadowski, Andrzej Laskowski, reprezentantka firmy State Street: Kamila Szymecka oraz pracownicy PG: dziekan WZiE dr hab. Julita Wasilczuk oraz prof. Piotr Dominiak.
 
Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę wydarzenia – oprócz wystąpień okolicznościowych goście będą mogli wysłuchać wywiadu z Adamem Smithem, w którego wcieli się znany aktor, wziąć udział w konkursie z nagrodami pt. „Kto widział niewidzialną rękę?" i skonsumować kawałek "Bogactwa narodów" w postaci tortu. Miłośnicy ekonomii i dysput naukowych będą mogli uczestniczyć w seminarium naukowym pt. „Bogactwo narodów po 240 latach".
 
Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Centrum Adama Smitha, pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
Adam Smith to ojciec klasycznej ekonomii. Jego teorie dotyczące źródeł bogactwa narodów, wolnego rynku, swobody działalności gospodarczej są od ponad dwóch wieków przedmiotem żywych dyskusji akademickich i polityków gospodarczych. Dzieło "Bogactwo narodów", wydane po raz pierwszy w 1776 roku, to pierwsza praca w całości poświęconą ekonomii politycznej. Dziś uznawana jest za najbardziej wpływową książkę ekonomiczną wszech czasów.
 
Harmonogram
 
godz. 10.15, sala 318, Wydział Zarządzania i Ekonomii – konferencja prasowa 
godz. 11.00, hol Wydziału Zarządzania i Ekonomii – urodziny książki "Bogactwo narodów" A. Smitha
(konkurs z nagrodami – „Kto widział niewidzialną rękę?", wywiad z Adamem Smithem, degustacja urodzinowego tortu)
godz. 12.15, sala 318, Wydział Zarządzania i Ekonomii – seminarium naukowe "Bogactwo narodów po 240 latach"
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: