Pirat z Gdańska będzie rozdawał kwiaty na 8 marca

W dniu 8-go marca od godziny 16:30 z okazji Dnia Kobiet Pirat Daniel z Motławy & GRH Biały Orzeł Gdańsk będą rozdawać tulipany dla wszystkich Drogich Pań będą spacerowały po Długim Pobrzeżu w Gdańsku.

Będzie także okazja do wysłuchania pieknych piosenek przygotowanych z okazji Święta Kobiet przez Wybitnego Artystę - Daniela Saulskiego a na koniec poczęstunek - niespodzianka od restauracji Cała Naprzód.

Daniel Saulski to gdański aktor od lat współpracujący z grupami rekonstrukcyjnymi. Wcześniej przez 15 lat był związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni, występował też w teatrze w Lublinie. Od kilku lat jest na emeryturze, ale nadal występuje z tzw. piosenką aktorską. Jego ambicją było promowanie morskiego dziedzictwa Gdańska. Występuje jako Daniel z Motławy. W swej działalności chce być obecny w życiu miasta i wszędzie dopływać nowo zwodowaną łodzią. Oprócz działalności jako pirat i rekonstruktor, prowadzi również zajęcia z dziećmi. Dużym zainteresowaniem cieszą się też konkursy, można w nich wygrać rejs piracką łodzią po Motławie.

Aktora wspierają rekonstruktorzy m.in. z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Biały Orzeł". Ważnym elementem działalności ma być pojawianie się na ważnych wydarzeniach miejskich i wspieranie akcji charytatywnych. Jak podkreśla Daniel z Motławy, bycie piratem jest jego pasją.

oprac. pc.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: