Inscenizacja - Malbork 1945

Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski zaprasza na obchody 71. Rocznicy Powrotu Malborka w granice Rzeczypospolitej.

Ten ważny dla mieszkańców naszego Miasta dzień uczcimy złożeniem kwiatów pod Pomnikiem na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Malborku dnia 17 marca 2016 r., o godz. 10:00. Wyjazd na Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Malborku o godz. 09:55 autobusem podstawionym o godz. 09:45 na przystanku autobusowym przy Starostwie. W sobotę 19 marca w parku przy ulicy Grunwaldzkiej (przy tzw. "czołgu") odbędzie się inscenizacja historyczna z udziałem rekonstruktorów.

W ramach widowiska przeniesiemy się w czasie do lat czterdziestych. Podczas inscenizacji zostaną zaprezentowane między innymi: motocykle WH, broń gazowa, motocykle RKKA, pojazd terenowy Dodge WC 45, armata kal. 45 - na potrzeby inscenizacji PAK 36, samochód ciężarowy Chevrolet, armata ZIS 3,samochód ciężarowy Opel Blitz, samochód pancerny BA64, moździerz RKKA, moździerz WH, rekwizyty LC, budka wartownicza, repliki broni.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: