Fosa miejska w Chojnicach jeszcze bardziej przyjazna dla zwiedzających

W Chojnicach rozpocznie się modernizacja amfiteatru w fosie miejskiej. Zaplanowano również program ratowania dawnych murów miejskich, baszt i ich najbliższego otoczenia.
 
Przebudowa amfiteatru w fosie miejskiej  zagwarantuje większy komfort widzów, trybuna będzie większa, z lepszymi siedziskami a przestrzeń pod widownią ma być wykorzystana jako zaplecze i toaleta. Fosa miejska w Chojnicach znajduje się na szlaku pieszych wycieczek, jest przestrzenią do realizacji różnych imprez plenerowych. W tym roku zaplanowano w niej 10 imprez. W maju – koncert „Na szlaku kultur”, integracyjny festiwal muzyki oraz Aniołowo. W czerwcu w fosie ma się odbyć: piknik obywatelski, festiwal Credo. W lipcu ta przestrzeń będzie wykorzystana na spektakle Teatralnej Fiesty i koncert Festiwalu Folkloru. Najwięcej będzie się dziać w sierpniu – Noc Poetów, Noce Operetkowe oraz turniej rycerski. 
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: