Pasja Tworzenia

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza na wystawę Pani Aleksandry Mazurkiewicz- Tiesler, na której będą prezentowane prace z zakresu grafiki warsztatowej i metaloplastyki. Wystawę można zwiedzać od 06 kwietnia 2016 roku. Uroczysty finisaż odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19.00. Imprezie towarzyszyć będzie występ chóru „Strzelenka” z Tuchomia pod dyrekcją Karola Krefty oraz finisaż wystawy malarskiej Pani Sabiny Szlahs.

BIOGRAM

Aleksandra Mazurkiewicz-Tiesler tworzy i mieszka w Wejherowie. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność Grafika warsztatowa oraz Państwowego Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie, specjalność formy użytkowe, metaloplastyka.

W swojej twórczości zajmuje się różnymi technikami plastycznymi takimi jak: rzeźba w metalu, glinie, gipsie i papierze, płaskorzeźba- repusacja w blasze, grafika warsztatowa: linoryt, akwaforta, akwatinta, sucha igła, algrafia, grafika komputerowa, fotografia artystyczna, animacja, malarstwo sztalugowe: akryl, olej oraz malarstwo ścienne, malarstwo na tkaninach: jedwab, batik, malarstwo witrażowe, na drewnie i metalu, na ceramice i innych przedmiotach użytkowych.

Należy do regionalnych stowarzyszeń między innymi do Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja” Wejherowo, gdzie pełni funkcję wiceprezesa, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” im. Antoniego Suchanka oraz Koła Pasji Twórczych przy Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo w Bolszewie. Prowadzi zajęcia plastyczne na licznych warsztatach grupowych i indywidualnych w bibliotekach i szkołach z dziećmi i młodzieżą oraz cyklicznie prowadzi zajęcia jako wolontariusz z osobami dorosłymi na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oddział YMCA Wejherowo. Jest uczestniczką wielu plenerów i wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Prace artystki znajdują się wśród odbiorców w kraju i za granicą.

Finisaż wystawy: 19 kwietnia o godz. 19.00.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Zamkowa 2, 84-200 Wejherowo

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: