Statki wyobraźni - konkurs plastyczny NMM

Nieograniczona fantazja, niezwykły zapał twórczy i wielka wrażliwość: tego uczymy się od naszych niepełnosprawnych gości i uczestników warsztatów plastycznych. Narodowe Muzeum Morskie udziału w konkursie plastycznym "Statek wyobraźni".

- Nasze muzeum może pochwalić się długą i bardzo owocną współpracą z osobami niepełnosprawnymi – mówi Krystyna Stubińska, kierownik Działu Edukacji - Od 2002 roku współpracujemy z Fundacją "Sprawni Inaczej", organizując wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, popularnością cieszą się też lekcje muzealne, dedykowane osobom niepełnosprawnym. Celem Konkursu jest rozwój osobisty osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz przezwyciężanie ich izolacji społecznej, a także zwrócenie uwagi opinii publicznej na walory artystyczne sztuki osób niepełnosprawnych. Konkurs przyczynia się do propagowania arteterapii, jako skutecznej formy rehabilitacji i formy uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym, wyłonienia szczególnie utalentowanych twórców. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na wystawie prezentującej najlepsze prace.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz pobraniem Karty zgłoszenia. Termin nadsyłania prac upływa 10 września 2016 r. Pytania prosimy kierować do Barbary Wojczuk-Krystek, tel. 58 329 87 35, adres mailowy: b.krystek@nmm.pl.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: