Silent Disco lekarstwem na kolejki Nocy Muzeów

Muzeum Emigracji w najbliższą Noc Muzeów zaprasza na jedyne w swoim rodzaju muzealne silent disco, poszukiwania przodków w największej na świecie bazie genealogicznej i do rodzinnej strefy kreatywnej. Nadchodząca Noc Muzeów to również 1. urodziny gdyńskiej placówki.

Noc Muzeów kojarzy Wam się z długimi kolejkami? 21 maja na Polskiej 1 staniecie w najbardziej roztańczonej kolejce w Trójmieście – a to za sprawą naszego muzealnego silent disco. W oczekiwaniu na nocne zwiedzenie multimedialnej wystawy stałej, goście dostaną słuchawki z trzema ścieżkami muzycznymi do wyboru. Zabrzmią szlagiery z różnych czasów, warto więc zabrać całą rodzinę!

Nocne zwiedzanie wystawy potrwa od 19.00 do 1.00. Ostatni goście na wystawę wejdą o północy. Na wystawie poznacie opowieści o zwykłych ludziach i sławnych postaciach zmieniających losy świata. Nie jest to typowa ekspozycja historyczna – pełna jest multimedialnych elementów, filmów i nagrań dźwiękowych – krótko mówiąc: idealna do poznawania nocą!

W godz. 19.00-23.00 Muzeum zaprasza do skorzystania z pomocy wolontariusza i poszukiwania informacji o krewnych w największej bazie genealogicznej na świecie, serwisie ancestry.com. Może w Ameryce mieszka Wasza ciocia lub wujek, o których nic nie wiecie?

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – w godz. 19.00-22.00 maluchy dostaną do swojej dyspozycji rodzinną strefę kreatywną, stworzoną przez kolektyw MAMYWENE. Dzieci będą miały również okazję w plastyczny sposób złożyć życzenia Muzeum, z okazji jego pierwszych urodzin.

Będzie i zadanie dla najwytrwalszych. Każdy zwiedzający będzie mógł odebrać Paszport do Kultury – osoby, które uzupełnią jego strony o pieczątki wszystkich miejsc biorących udział w gdyńskiej Nocy Muzeów, wezmą udział w losowaniu pakietów kultury – wejściówek na wydarzenia kulturalne w Gdyni.

W weekend 21-22 maja wystawa Muzeum będzie funkcjonowała w zmienionych godzinach:

Sobota (21 maja) – 19.00-1.00
Niedziela (22 maja) – 12.00-18.00

Uwaga! Osoby wypożyczające słuchawki poprosimy o numer dowodu osobistego.

Plastyczna strefa kreatywna – NOC MUZEÓW 2016

Kolektyw Twórczy MAMYWENE

Magazyn Tranzytowy

19.00 – 22.00

NOCne – MOCne: odblaskowe breloki

Międzypokoleniowa aktywność dla małych, trochę większych i całkiem dużych. Wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać swoje własne, odblaskowe breloki. Wykorzystamy specjalne taśmy odblaskowe, ekoskórę, tkaniny i dodatki pasmanteryjne. Przygotujemy wersje odblasków na zróżnicowanym poziomie trudności i wykonania

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Lunety – odkryj nocne niebo

Warsztaty, podczas których tworzyć będziemy lunety do oglądania nocnego nieba. Wykonamy lunety, które pokazywać będą konkretne konstelacje oraz takie, przez które zobaczymy całe niebo. Jako bazę wykorzystamy długie rolki, które będzie można ozdobić kolorowymi i wzorzystymi papierami, a może własną wersją konstelacji? Wybór zostawimy Wam!

Złóż życzenia Muzeum z okazji pierwszych urodzin!

Magazyn Tranzytowy

19.00 – 1.00

Stwórzcie z nami kartkę urodzinową i napiszcie na niej czego życzycie naszemu Muzeum. To okazja, żeby podzielić się z nami Twoimi przemyśleniami i opisać jak chcielibyście, żeby się dla Was zmieniało. Czeka Was także małe wyzwanie – jak wprowadzić Marię Skłodowską – Curie czy Adama Mickiewicza w trochę bardziej urodzinowy nastrój?

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: