Święto Oliwy tuż tuż

Viva Oliva! Jedyne w swoim rodzaju, barwne święto jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska tuż tuż - już 11 czerwca! Tego dnia mieszkańcy Oliwy zapraszają na Plac Inwalidów Wojennych, na ktorym sympatycy dzielnicy, szkoły, przedsiębiorcy, placówki kulturalne, organizacje pozarządowe, artyści, rzemieślnicy i gastronomicy, w atmosferze kulturalnego pikniku wspólnie pokażą to, co w Oliwie najlepsze!

Start o godz. 11.30. Na scenie zaprezentują się oliwskie placówki oświatowe.

O godz. 15.00 wyruszy barwny korowód, który przejdzie ulicami Oliwy (Opata J. Rybińskiego, Kaprów, Wita Stwosza). Gorąco zachęcamy mieszkańców dzielnicy i jej sympatyków do głośnej manifestacji oliwskiej energii. Uwaga! Podczas korowodu zaplanowano grupowe zdjęcie pod hasłem: Oliwa z uśmiechem!

Po południu na scenie zabrzmią dźwięki różnych gatunków muzycznych. Koncerty w najlepszym, profesjonalnym wykonaniu rozpoczną się o godz. 16.00. Wystąpi zespół Standard Acoustic, wysłuchamy również koncertu operowego „Mity i Legendy” przygotowanego przez Barbarę Żurowską Sutt, a także gdyńskiego zespołu Mitra. Oprócz tego przez cały dzień w 50 namiotach będą działać stoiska partnerów imprezy, a w nich atrakcyjne warsztaty, konsultacje i pokazy dla wszystkich grup wiekowych.  Dzień zakończy efektowny pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Infected Fireshow.  Wśród wydarzeń towarzyszących w tym dniu organizatorzy zapraszają również:

do podglądania artystów tworzących obrazy podczas pleneru malarskiego (Opata J. Rybińskiego, Park Oliwski i teren Korporacji Budowlanej Doraco, przylegający do parku),

do sypania wielkiej Mandali wraz ze Studiem Kamyk (teren Korporacji Budowlanej Doraco, za ogrodem japońskim w parku)

do udziału w warsztatach z sensoplastyki dla przedszkolaków (godz. 11.00, Przedszkole Little Harvard, Lęborska 3B)

do udziału w panelu edukacyjnym „Profilaktyka i leczenie nowotworów jelita grubego” w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej (ul. Polanki 117)

 

Organizatorem święta dzielnicy Viva Oliva jest Fundacja Wspólnota Gdańska. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: