Ostatni moment na zapisy do Ogrodnika

Jutro mija ostatni dzień zapisów uczestników uroczystych obchodów 70 lecia Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim!

Popularny pruszczański "Ogrodnik" ma już 70 lat! Początki szkoły sięgają 1945 roku, W 1946 roku nowa placówka oświatowa, stworzona w oparciu o poniemiecki majątek ogrodniczy, została przekształcona w Gimnazjum i Liceum Ogrodnicze. Od tego momentu rozpoczyna się oficjalna historia ZSOiO. Dziś ZSOiO to elitarna szkoła, będąca dumą organu prowadzącego Starostwa Powiatu Gdańskiego.


W najbliższą sobotę, 18 czerwca 2016 roku, ruszają obchody rocznicowe, które rozpocznie, już o godzinie 9.30, uroczysta msza św w ogrodach szkoły. O godzinie 10.45 będzie mieć miejsce inauguracja obchodów. Na godzinę 12.15 przewidziana jest wycieczka po szkole oraz terenach zielonych. O 14.30 odbędzie się mecz siatkówki- nauczyciele kontra absolwenci. A od 15 przewidziane są wystąpienia uczniów i wspólna zabawa przy ogniskach i muzyce.


Kto ukończył szkołę i chciałby uczestniczyć w obchodach, powinien do jutra wypełnić formularz zgłoszeniowy i zapłacić 50 złotych wpisowego.  Zapisy oraz wszelkie informacje pod adresem: k.niecko@zsoio.pl lub telefonicznie 504 400 016. 
Osoby spoza Pruszcza Gdańskiego i Trójmiasta mogą zamówić noclegi  w szkole w Rusocinie, tel. 504 789 043. Można również wynająć pokoje w hotelach Chopin i Górski w Pruszczu Gdańskim.

(red)
(foto: ZSOiO Pruszcz Gdański)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: