Remont Twierdzy w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska

Czwartki w Historycznym: Pora na Konserwatora. Twierdza Wisłoujście 16 czerwca godzina 17.00-18.30
 

Już dziś, w ramach czwartkowych spotkań z Muzeum Historycznym dowiedzieć się będzie można  o pracach trwających aktualnie w Twierdzy Wisłoujście.

Zakres tych prac obejmuje wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i przeprowadzenie kompleksowej konserwacji ścian Poterny wjazdowej wraz z przyległymi doń pomieszczeniami. Konserwacji poddane są również dwie pary oryginalnych drewnianych wrót zamykających wjazd przez Poternę na dziedziniec Fortu Carré Twierdzy Wisłoujście.

Prace są realizowane dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu: Dziedzictwo kulturowe, Priorytet: Ochrona zabytków, nazwa zadania: „Gdańsk, Twierdza Wisłoujście (XV-XIX wiek): konserwacja i restauracja Poterny wjazdowej wraz z przyległymi pomieszczeniami Fortu Carré Twierdzy Wisłoujście”

O tym wszystkim i o tym, jak sprawić, aby z powały na nos nie kapało, opowie kierownik Działu Konserwacji Zabytków MHMG, Maciej Szczepkowski.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: