Filmowe hity podczas letnich seansów filmowych na Westerplatte

Westerplatte” Stanisława Różewicza, „Orzeł”, „Śluby Ułańskie”, czy „Rapsodia Bałtyku” a także filmy dokumentalne, związane z historią Gdańska i Wojskową Składnicą Tranzytową. W przyszła sobotę o godzinie 21 rusza przy Wartowni nr 1 na Westerplatte letnie kino, które jest wspólnym przedsięwzięciem kuchni polowej Joanny Minczyków, Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Fort” i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

 

Pomysł seansów narodził się w głowie rekonstruktorów Wojciecha i Joanny Minczyków, którzy od kilku sezonów raczyli turystów grochówką z oryginalnej przedwojennej kuchni polowej, posadowionej przy Wartowni nr 1, przezentując przy okazji polski sprzęt militarny z 1939 roku między innymi przeciwpancernego Boforsa z 1939 roku.

Seanse odbywać się będą: 9 i 16 lipca; 6, 13 i 20 sierpnia. Wielki finał przedsięwzięcia szykowany jest na 21 sierpnia. Po projekcjach przewidziane jest nocne zwiedzanie Westerplatte z rekonstruktorami. 

Już wkrótce na Strefie Historii podamy pełen program seansów.

Patronat nad Letnim Kinem sprawuje Strefa Historii.pl i Północna.tv

 

(red) (fot: film Westerplatte w reżyserii Tadeusza Różewicza)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: