Nowe barwy Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska podjęło decyzję o sformułowaniu od nowa wizji i misji placówki. Wraz z nią wybrano nową identyfikację wizualną instytucji, głownym przekazem jest nawiązywanie do historii Miasta Gdańska.

Jak podaje MHMG - Chcemy najlepiej spełniać Państwa oczekiwania. Pragniemy być obecni w świadomości gdańszczan oraz być wizytówką Gdańska w kraju i na świecie. To dla Was podjęliśmy decyzję o sformułowaniu od nowa wizji i misji naszego Muzeum.

Pragniemy by MHMG było jednym z trzech najlepszych muzeów miejskich w Polsce, rozpoznawalnym muzeum miejskim w rejonie Bałtyku oraz ulubionym muzeum gdańszczan.

Misją Muzeum jest służyć społeczeństwu poprzez ochronę i promowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego miasta Gdańska oraz wzmacnianie tożsamości współczesnych gdańszczan.

Określenie na nowo miejsca MHMG w przestrzeni kulturowej Miasta pociągnęło za sobą wybór nowej, spójnej identyfikacji wizualnej naszej Instytucji, która odwoływałaby się do Miasta Gdańska, a jednocześnie byłaby nowoczesna i atrakcyjna. 

Fot. /MHMG

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: