Rycerze jak sportowcy - biją się na galach walk

Już w najbliższą sobotę na rynku w Mikołowie odbędzie się gala Fights of Knights. Będzie można zapoznać się z nowym sportem walki, w którym Polacy należą do światowej czołówki - sportowymi walkami rycerskimi.

O walkach tego typu pisaliśmy już na naszym portalu wielokrotnie. Zazwyczaj jednak w konktekście walk grupowych, w których Rycerska Kadra Polski od lat jest w ścisłej światowej czołówce. Oprócz mistrzostw świata istnieją jednak również federacje organizujące gale - na zasadzie boksu, czy MMA. I chociaż jest to dopiero raczkujący sport, to widowiska tego typu nie są nowością - od kilku lat można zobaczyć je w różnych miastach Polski. 

14188205 1808872129350649 473880917481229504 o

10 września w Mikołowie na miejskim rynku zobaczymy cenionych w Polsce fighterów, którzy w pojedynkach powalczą o zwycięstwo. Co istotne, nie będzie to jednak tylko męskie widowisko - na ringu zobaczymy też kobiety. Mimo średniowiecznego opancerzenia obowiązywała będzie sportowa formuła - zawodnicy zmierzą się w rundowych pojedynkach, nad przebiegiem których będą czuwali profesjonalni sędziowie. W siedmiu pojedynkach pojawią się znani i utalentowani zawodnicy, w większości reprezentanci kraju ze sporym doświadczeniem. Galę otworzą zmagania juniorów - nowy sport mocno stawia bowiem na młodzież. 

PWR - Professional Fights Gala in Suchacz (13.09.2013)

Gale walk rycerskich stają się coraz popularniejsze na świecie. Szczególnie rozwinięte są u naszych wschodnich sąsiadów - walki w Rosji są zazwyczaj organizowane na profesjonalnych ringach. Ich potencjał dostrzegł nawet Mike Tyson, umieszczając filmik z nokautu na swoim oficjalnym Facebooku. Również gala w Mikołowie jest promowana przez znanych sportowców - Tyberiusz 'Tyberian' Kowalczyk, znany zawodnik MMA - FEN oraz strongman wspiera wydarzenie. Warto więc 10 września stawić się na rynku w Mikołowie i zobacyć jak wygląda coraz bardziej popularny sport walki. 

tyson-facebook

pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: