Poznaj Madagaskar z Arkadiuszem Ziembą

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z Arkadiuszem Ziembą. Podróżnik jest jedynym w Polsce specem od Madagaskaru i płynnie mówi po malgasku. Podczas swojej wizyty w muzeum, Arkadiusz Ziemba będzie opowiadał o niezwykłej przyrodzie czerwonej wyspy. Przybliży także uczestnikom kulturę zamieszkujących ją ludzi
Arkadiusz Ziemba jest jedynym w Polsce specjalistą zajmującym się Madagaskarem. Ponadto płynnie mówi po malgasku. Spotkać go będzie można 16 listopada o godz. 17.30, w Muzeum Emigracji w Gdyni, w sali multimedialnej Meg. 

Arkadiusz Ziemba będzie snuł opowieści o  niesamowitej przyrodzie Czerwonej Wyspy i kulturze zamieszkujących ją Malgaszów. Będzie o czym opowiadać, gdyż Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie, a ok. 90% wszystkich roślin i zwierząt wyspy, nie występuje na żadnym innym kontynencie.

Mieszka tam także 18 plemion, których większość nadal kultywuje wierzenia powstałe w obrębie ich kultury. Wstęp na spotkanie jest wolny.
(red) DD fot: Muzeum Emigracji, Arkadiusz Ziemba, www.ziembazmadagaskaru.pl

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: