Dynamo Cup - polscy rycerze będą walczyć z najlepszymi

Dwie polskie drużyny już w najbliższą sobotę wezmą udział w Dynamo Cup. To najbardziej elitarne rozgrywki dla klubów rycerskich na świecie - odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. 

Na naszych łamach sportowe walki rycerskie gościły już kilkukrotnie. Ten młody i rozwijający się sport walki przyciąga coraz większe rzesze sympatyków. Kolebką jest Rosja i to właśnie tam odbywają się najbardziej prestiżowe zawody klubowe na świecie. Dynamo Cup w Moskwie to walki najlepszch. W tym roku, oprócz gospodarzy, przybędą też drużyny z Anglii, Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Nowej Zelandii, Izraela, Polski, Ukrainy, Czech, Włoch, Argentyny, Białorusi, Rosji, Danii i Hiszpanii by zmierzyć się w kategorii 5 vs 5. 

Naprzeciwko siebie wychodzą dwie pięcioosobowe grupy i walczy się na zasadzie „last man standing” – dowolną techniką można obalić przeciwnika. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy, techniki zapaśnicze i inne "nierycerskie" chwyty. Walki są bardzo efektowne, ale też i względnie bezpieczne. Najczęstsze urazy to stłuczenia i zwichnięcia. Czy są jednak jakieś ograniczenia?

Oczywiście jest cały zestaw zasad, które naprawdę szczegółowo opisują co wolno, zaś czego nie wolno w sportowych walkach rycerskich. Zasady odnoszą się zarówno do uzbrojenia ochronnego, broni i jej wagi oraz ostrości, jak i samych technik walki. Przykładowo strefami zakazanymi są stopy, krocze, tył kolan oraz kark.

3 декабря "Кубок Динамо 2016"

W tym roku Polacy wystawiają trzy drużyny: KS Rycerz, Sierotki oraz Noble Team. Trzeci team to mix kilku polskich klubów. W zeszłym roku walczył niezwykle dzielnie - po wyjściu z grupy jednak trafił na niezwykle silną rosyjską ekipę i musiał uznać jej wyższość. Niebagatelny wpływ miała też krótka ławka - kilka urazów spowodowało mocne osłabienie polskiej drużyny. 

-W zeszłym roku zabraliśmy jednych z najlepszych zawodników i udało nam się dotrzeć do 1/8 finału. Bazujemy na tej samej paczce, ale tym razem mamy pełny skład, wzmocniony najlepszymi fighterami i bogatsi o doświadczenia z zeszłego roku jedziemy lepiej przygotowani, zorganizowani i z jeszcze większą żądzą na podium. Trzymajcie kciuki! - mówi Marcin Janiszewski z Noble Team, który jest także kapitanem pomorskiego klubu Fabryka Świń

Walki w Moskwie już w sobotę - ściskamy kciuki za naszych! 

oprac. pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: