Dynamo Cup: w Moskwie walczyli polscy rycerze

W sobotę w Moskwie odbywały się zawody Dynamo Cup w pełnokontaktowych walkach rycerskich. To prawdziwe starcie elit w tym sporcie. 

Legia Warszawa wchodząc do Ligi Mistrzów osiągnęła najlepszy wynik klubowej piłki nożnej w Polsce w ostatnich 20 latach. W odpowiedniku tych rozgrywek dla walk rycerskich polskie drużyny poradziły sobie jeszcze lepiej – zarówno „Sierotki”, jak i „Noble Team” „wyszły z grupy”, by jednak potem ulec drużynom ze wschodu w pierwszej pucharowej fazie.

Najlepsze teamy z Rosji i Ukrainy są jednak zawodowcami, zaś polscy  rycerze sportowi to pasjonaci tego młodego sportu. Mimo przepaści organizacyjnej między drużynami nasi fighterzy nawiązali wyrównaną walkę nawet z najbardziej utytułowanymi drużynami. Dynamo Cup to bowiem zmagania najlepszych z najlepszych. Przez prawie 12  morderczych, spędzonych w pełnej zbroi, godzin na ringu nie było odpuszczania. To nie walka Popka z Pudzianem – w Moskwie w każdym starciu zawodnicy dawali z siebie wszystko. Zwycięstwo, przypadło ex aequo drużynom „Partizan-1” i „Bear’s Paw” z Rosji, zaś 3. miejsce zajęła „Aina Bera” z Ukrainy.

DYNAMO CUP 2016. STREAM 1.

Dla polskich drużyn było to jednak tylko przetarcie przed zimowo-wiosennymi turniejami Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz majowymi mistrzostwami świata. To główny cel naszych zawodników na ten sezon. W obecnym roku mistrzostwach federacji IMCF reprezentacja Polski zdobyła 5 medali: złoto wywalczyliśmy w konkurencji miecza i tarczy, srebro w walkach drużynowych 3 na 3 kobiet, a brązowe medale w konkurencjach miecza długiego, miecza i tarczy kobiet oraz w walkach drużynowych 5 na 5.

Federacja IMCF nie obejmowała jednak Ukrainy i Rosji. Na mistrzostwach organizacji HMB z udziałem drużyn ze wschodu najlepszym miejscem Polaków była 4. pozycja w walkach 21 na 21. W tym roku, jak zapowiadają nasi rycerze sportowi, wyniki mają być jeszcze lepsze!

oprac. pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: