Galeria jednego zdjęcia - Pruszcz Gdański 50 lat temu

Dawny dom partii, dziś urząd miasta w Pruszczu Gdańskim. Dwie młode dziewczyny, wózek i ulica Grunwaldzka. Redakcja "Strefy Historii" otrzymała od Pani Joanny Zygzuły bardzo ciekawe zdjęcie sprzed pół wieku

- Urząd Miasta w zasadzie się nie zmienił. Nawet kiosk stoi w tym samym miejscu. Tylko płotu za Urzędem nie ma a wokół porosły drzewa - pisze pani Joanna. - wózek prowadzi Pani Krysia Popieniuk, której ogrodnictwo znajdowało się w miejscu gdzie stoi osoba robiąca zdjęcie. Obok idzie siostra mojej mamy. Ja zaś podróżuję  w wózku. Na pierwszym piętrze od lewej znajdują się okna pokoju w którym dziś pracuję.

Warto zwrócić uwagę na brukowaną nawierzchnię ulicy Grunwaldzkiej, brak chodnika po wschodniej części ulicy Grunwaldzkiej, oraz jadący ulicą samochód h"Warszawa" Dziękujemy Pani Joanno za wspaniałe zdjęcie. Zapraszamy też wszystkich Czytelników "Strefy" do dzielenia się z nami swoimi fotografiami!

Zdjęcia najlepiej  przesyłać w wiadomościach na fb polnocna.tv i  na adres mailowy kontakt@strefahistorii.pl

(red.) Fot. Archiwum prywatne Pani Joanny Zygzuły

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: