Henri Marie Raymond de Toulouse-Lautrec - dusza Monmartre w Słupsku

Arystokrata, inwalida i dusza  Montmartre. Henri Marie Raymond de Toulouse-Lautrec-Montfa to jeden z najwybitniejszych światowych plakacistów  i zarazem czołowy przedstawiciel postimpresjonizmu o niezwykłej biografii. O jednym z najważniejszych ojców współczesnego plakatu dowiemy się więcej już w sobotę, 21 stycznia 2017 roku, o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku
 
Henri de Toulouse-Lautrec (1864–1901) to absoulutna czołówka światowych artystów Przełomu XIX i XX wieku.  Uznawany jest za genialnego artystę, mającego zadziwiającą umiejętność obserwacji połączoną z wyjątkową sympatią i zrozumieniem dla ludzkości.  1 listopada 2005 obraz Praczka został sprzedany w domu aukcyjnym Christie's za 22 416 000 dolarów amerykańskich.
W słupsku będziemy mieli okazję poznać jego najbardziej znane dzieła, a wśród nich między innymi plakaty do spektakli w paryskim kabarecie „Moulin Rouge”, w którym występowały La Goulue, Yvette Guilbert i Jane Avril. Omówione też będą mniej znane obrazy, w tym olejny „Portret matki” i pastelowy „Portret Vincenta van Gogha”.
 
 
Wykład będzie bogato ilustrowany nie tylko reprodukcjami dzieł, ale także archiwalnymi fotografiami.
Spotkanie poprowadzi Beata Zgodzińska (kustosz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku).
Wstęp wolny!
 
(Red)bg Fot. Muzeum Pomorza Środkowego
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: